تناسب ابعاد طراحی به جای طراحی جدید تصفیه خانه فاضلاب؟

در این انجمن به تصفیه فاضلاب شهری و صنعتی در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست
alimosae
جدید
جدید
حالت من: Badhal
تماس:

تناسب ابعاد طراحی به جای طراحی جدید تصفیه خانه فاضلاب؟

پست توسط alimosae »

سلام دوباره
چنانچه 2 دبی فاضلاب با کیفیت یکسان داشته باشیم کدام یک از پارامتر های طراحی را میتوانیم تناسب ببندیم سپاس از راهنمایی همیشگی دوستان
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

Re: تناسب ابعاد طراحی تصفیه خانه فاضلاب

پست توسط naderloo »

alimosae نوشته شده:سلام دوباره
چنانچه 2 دبی فاضلاب با کیفیت یکسان داشته باشیم کدام یک از پارامتر های طراحی را میتوانیم تناسب ببندیم سپاس از راهنمایی همیشگی دوستان
اگر منظور شما را درست متوجه شده باشم به نظر من امکان تناسب بندی بدلیل موارد ذیل وجود ندارد

چرا که تنها دبی و کیفیت فاضلاب عوامل طراحی نبوده و موارد ذیل نیز باید در نظر گرفته شود:

ماکزیمم مصرف ساعتی آب که در طراحی سیستم های پمپاژ، تعیین اندازه واحد های فیزیکی (آشغالگیر، دانه گیر و ...) بکار میرود
حداکثر تولید روزانه فاضلاب که در طراحی سیستم پمپاژ لجن بکار میرود
متوسط روزانه تولید فاضلاب
ماکزیمم روزانه تولید فاضلاب
مینیمم های تولید فاضلاب و ..

مگر اینکه دو واحد صنعتی خاص با میزان تولید و نوع تولید و تکنولوژی تولید یکسان داشته باشیم که فکر میکنم بتوان تمامی ابعاد را برای کارخانه دومی اجرا کرد

ولی این امکان برای فاضلاب های شهری وجود ندارد چرا که در هر جامعه میزان مصرف سرانه فاضلاب، ضریب تبدیل به فاضلاب، محل تصفیه خانه، شرایط آب و هوایی، فرهنگ، نوع و جنس خاک و... کاملا متفاوت است لذا نیاز به طراحی مجدد وجود دارد اگر اینگونه بود که سازمان های ذیربط یک تصفیه خانه طراحی و آن را با تناسب بندی به تمام نقاط ایران تعمیم میدادند و نیاز به این همه مهندسین مشاور و شرکتهای طراحی نبود.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
alimosae
جدید
جدید
حالت من: Badhal
تماس:

پست توسط alimosae »