آيا مي تونيم واحد دانه گيري رو در طراحی حذف كنيم؟

در این انجمن به تصفیه فاضلاب شهری و صنعتی در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست
elham2590
جدید
جدید
تماس:

آيا مي تونيم واحد دانه گيري رو در طراحی حذف كنيم؟

پست توسط elham2590 »

سلام.
توي يك تصفيه خانه فاضلاب كوچك كه به روش لجن فعال تصفيه مي شه، آيا مي تونيم واحد دانه گيري رو حذف كنيم؟ چون ابعاد حوض دانه گيري و هواي مورد نياز در Airlift از حداقل هاي ارائه شده در استانداردها خيلي كمتر مي شه.
اگر واحد دانه گيري رو حذف كنيم، چي مي تونه جايگزينش باشه كه دانه هاي نه چندان ريزي كه از آشغالگير رد مي شن رو حذف كنه؟
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط naderloo »

سلام دوست عزیز باید عرض کنم که در برخی از طرح های تصفیه خانه ها دانه گیر وجود ندارد و دانه ها در حوضچه ته نشینی اولیه ته نشین میشوند.

همچنین در خیلی از تصفیه خانه هایی که در حال بهره برداری نیز هست حوضچه دانه گیر خارج از سرویس است ولی معمولا در طرح تصفیه خانه ها حوضچه دانه گیر طراحی میگردد
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
elham2590
جدید
جدید
تماس:

پست توسط elham2590 »

دبي تصفيه خانه خيلي كمه و ما ته نشيني اوليه هم نداريم. اما متعادل ساز داريم براي اينكه احتمال افزايش و كاهش دبي زياده.
يعني حذف دانه گير مشكلي ايجاد نمي كنه؟
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط naderloo »

ببینید یک طراح میتواند با توجه به مشخصات فیزیکی و شیمیایی فاضلاب واحد هایی را حذف یا اضافه کند، به هر حال باید با توجه به مشخصات فاضلاب تصمیم بگیرید.و لذا به طور قطعی نمیتوان در این مورد نظر دارد.

همچنین اگر شبکه جمع آوری فاضلاب شما حاوی سیلاب نبوده و تصفیه خانه فاضلاب به محل مورد نظر نزدیک است با توجه به اینکه متعادل ساز هم دارید زیاد وسواس به خرج ندهید.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
reza52
جدید
جدید
حالت من: Badhal
تماس:

پست توسط reza52 »

با سلام
توصیه می کنم حتما از دانه گیر استفاده نمایید زیرا دانه های ورودی به تصفیه خانه می تواند مشکلات جدی برای تجهیزاتی مانند پمپها به وجود آورد.
از حداقلهای استاندارد استفاده نمایید
موفق باشید
ببخش تا بخشیده شوی
موفق باشید
رضا اسحاقی
:53: :53: :53: :53:
ارسال پست

بازگشت به “تصفیه فاضلاب شهری و صنعتی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان