نظر شما درباره ي تك جنسيتي شدن دانشگاهها چيست

در این انجمن به متفرقه در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست
نمایه کاربر
navidsafavy
آماتور
آماتور
تماس:

نظر شما درباره ي تك جنسيتي شدن دانشگاهها چيست

پست توسط navidsafavy »

محمدحسن شجاعی فرد امروز چهارشنبه در سومین همایش هیئتهای نظارت و ارزیابی دانشگاهها با اشاره به تفکیک جنسیتی در دانشگاهها، گفت: تاکید وزیر بر تک جنسیتی شدن دانشگاههای کشور تا حدی است که حتی در جلسات آمایش آموزش عالی هم بر آن تاکید می کند اما آنقدر این موضوع آنطور که باید مطرح نشد تا اینکه مراجع تقلید کشور در این زمینه اقدام کردند.

وی افزود: مراجع عظام از جمله آیت الله مکارم شیرازی و صافی گلپایگانی در استفتاهای جداگانه ای بر این امر صحه گذاشتند هر چند می بایست ابتدا زمینه های فرهنگی آن در دانشگاهها فراهم شود.

وی با بیان اینکه دانشگاههای تک جنسیتی رشد علمی بیشتری دارند، تاکید کرد: در این دانشگاهها دختران و پسران دانشجو آرامش روانی بیشتری دارند و این اتفاق برای ما که می خواهیم در محیط فرهنگی باشیم حتما باید رخ دهد.

مشاور عالی وزیر علوم در ارتباط با ارزش کار فرهنگی استادان و مسئولان دانشگاهها از روسا و معاونان دانشگاهها سئوالی پرسید و گفت: آیا حتماً استادان و مسئولان باید دعای کمیل و ندبه بخوانند تا برایشان کار فرهنگی محسوب شود؟

عضو هیئت نظارت و ارزیابی وزارت علوم، با اشاره به گسترش امور فرهنگی در دانشگاهها، خطاب به روسا و معاونان دانشگاهها تاکید کرد: برای گسترش امور فرهنگی می بایست از ابزار معاونت فرهنگی در دانشگاهها استفاده کرد به هر حال وظیفه معاون فرهنگی که فقط برگزاری اردوهای مختلط نیست بلکه باید کاری کند که محیط دانشگاه تبدیل به رابطه استاد با دانشجو شود.

شجاعی فرد شوراهای نظارت استانی را یکی از ابزارهای رسیدن به گسترش فعالیت های فرهنگی دانشگاهها دانست و گفت: این شورا برای همه دانشگاههاست تا نظارت فرهنگی صورت گیرد و این با تفکیک جنسیتی حتماً اتفاق می افتد.

وی با اشاره به گسترش فعالیت های فرهنگی در دانشگاهها و لزوم تعجیل در این امر، اظهار داشت: اگر بعد از یک سال و اندی که از عمر دولت دهم باقی مانده است کاری نکنیم معلوم نیست بعد از این وزیر علوم، چه وزیری سرکار آید که تاکیداتی اینگونه داشته باشد.
چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
سید نوید صفوی
fallahzadeh
جدید
جدید
تماس:

Re: نظر شما درباره ي تك جنسيتي شدن دانشگاهها چيست

پست توسط fallahzadeh »

همين كارها رو كردن كه جامعه عقده اي شده
hamed
جدید
جدید
حالت من: Badhal
محل اقامت: كرمان - بافت
تماس:

پست توسط hamed »

نقش دانشگاه تربیت نیروی متخصص و کارآمد برای جامعه است و نقش روابط سالم دختر و پسر رشد اجتماعی جامعه و این دو هیچ کدام منافاتی با هم ندارند حالا چرا اصرار داریم ضعف دانشگاهها رو با دو جنسیتی یا تک جنسیتی بودنشون ارتباط بدهیم نمیدونم.
به نظر من بهتره دنبال سیستم آموزش عالی کارامد تر بگردیم تا خودمون رو با این مسایل بدیهی فطرت انسان سرگرم کنیم.
نمایه کاربر
ameneh
جدید
جدید
حالت من: Ghamgin
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط ameneh »

خيلي بده كه توي اين زماني كه اصل بر توسعه علم و عالمه ما به اينطور مسائل ببردازيم
اكه روي فرهنك دانشجو سرمايه كذاري كرده و اصلاحش كنيم همه جيز حل ميشه.
درضمن دانشكاه جاييه كه تعامل با همه طور ادم رو يادميكيري حتي طرز برخورد با جنسيت مخالف رو.
حالا جي ميشه ي عده جنين تزي مي دن من نمييدونم.البته از ديد مديريتي اين افراد ديد سيستميك ندارند.
اميدوارم هرجي صلاحه همون بشه
چه زیباست بخاطر تو زیستن ...و برای تو ماندن... به پای تو بودن... و به عشق تو سوختن !
نمایه کاربر
navidsafavy
آماتور
آماتور
تماس:

پست توسط navidsafavy »

صدبار گفته ام و بار دگر میگویم:

پست ویرایش شد

ولی

دانشجوها دارن چی کار میکنن....دانشجوهایی که به خوردن غذاهای بی کیفیت - استادهای شبیه طوطی(که اگه کتاب یا جزوه ش رو ازش بگیری لال میشه) - گیر بیخود حراست - نخواندن یک مقاله در ماه - حسرت اردوهای تفریحی - آرزوی داشتن شغل مناسب - خیالات روزانه برای داشتن یه محیط - عضو شدن تو انجمن های بیخودی و .... عادت کرده اند دارن چی کار میکنن......دانشجوهایی که کاملا مطیع محیط هستن و تلاشی برای تغییر محیط انجام نمی دهند........درد ما از مسئولان نیست از خود ماست .......که مثل .....(چیز)..... وایستادیم تا ببینیم چه بلایی به سرمان میاید......که به هر سازی که نواخته شد برقصیم......

امروز تک جنسیتی سر زبان ها افتاده و قراره عملی بشه........فردا ................
سید نوید صفوی
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط naderloo »

navidsafavy نوشته شده:صدبار گفته ام و بار دگر میگویم:
پست ویرایش شد
ولی
دانشجوها دارن چی کار میکنن....دانشجوهایی که به خوردن غذاهای بی کیفیت - استادهای شبیه طوطی(که اگه کتاب یا جزوه ش رو ازش بگیری لال میشه) - گیر بیخود حراست - نخواندن یک مقاله در ماه - حسرت اردوهای تفریحی - آرزوی داشتن شغل مناسب - عضو شدن تو انجمن های بیخودی و .... عادت کرده اند دارن چی کار میکنن......دانشجوهایی که کاملا مطیع محیط هستن و تلاشی برای تغییر محیط انجام نمی دهند........درد ما از مسئولان نیست از خود ماست .......که مثل .......... وایستادیم تا ببینیم چه بلایی به سرمان میاید......که به هر سازی که نواخته شد برقصیم......
امروز تک جنسیتی سر زبان ها افتاده و قراره عملی بشه........فردا ................

سلام، جناب مهندس عزیز میدونم که از این موضوع دل پری دارید ولی پیشنهاد میکنم بیشتر به مزایا و معایب این قضیه به صورت کارشناسی و به دور از هر حب و بغض بپردازید. ما باید با مشکلات را نقادانه بررسی کنیم چه بسا این موضوع مزایایی هم دارد که شاید اگر به دید مهندسی به آن پرداخته شود توجیه پذیر هم باشد.البته معایبی هم وجود دارد از جمله حذف موقعیت های مناسب شناخت و انتخاب زوج.ببینید چه شما به صورت کارشناسی به موضوع نگاه کنید و یا ... این موضوع در حال عملی شدن هست و همانطور که میدانید در دل هر تهدید فرصت هایی هم وجود دارد از جمله کم شدن وقت پرت دانشجویان و ...
در ضمن مهندس گرامی سایت محیطی برای تبادل نظر رسمی است لذا خواهشمند است مباحث خود را به صورت رسمی بیان فرمایید.قسمتی از نوشته های شما توسط این بنده حقیر ویرایش شد از شما هم تقاضا دارم قوانین سایت را رعایت فرمایید.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
navidsafavy
آماتور
آماتور
تماس:

پست توسط navidsafavy »

مهندس جان

ویرایش شما مایه مباحات بنده است
ولی
برخی حرفها را باید رک زد .....همانند ابوذر (اصحابه پیامبر--که پیشنهاد میکنم درباره شخصیت ایشون یکم دوستان تحقیق کنن)

در کل حرفای بنده اعتراضی بود بر اینکه گوسفندان نوعی خاموش شده اند و راضی به چوپان گرگ صفت اند

درباره ویرایش شما هم نکته جالب این بود که .....مسئولان را سانسور کردید.....ولی دانشجوها رو باقی گذاشتید

راستی یه شعر:

می‌فکن بر صف رندان نظری بهتر از این بر در میکده می کن گذری بهتر از این
در حق من لبت این لطف که می‌فرماید سخت خوب است ولیکن قدری بهتر از این
آن که فکرش گره از کار جهان بگشاید گو در این کار بفرما نظری بهتر از این
ناصحم گفت که جز غم چه هنر دارد عشق برو ای خواجه عاقل هنری بهتر از این
دل بدان رود گرامی چه کنم گر ندهم مادر دهر ندارد پسری بهتر از این
من چو گویم که قدح نوش و لب ساقی بوس بشنو از من که نگوید دگری بهتر از این
کلک حافظ شکرین میوه نباتیست به چین که در این باغ نبینی ثمری بهتر از این
سید نوید صفوی
rdaenv
جدید
جدید
محل اقامت: ابادان
تماس:

پست توسط rdaenv »

[quote="navidsafavy"]
سلام
كسي كه اين پيشنهاد رو داده نظرش چي بوده ؟ افزايش كارايي ؟ كاهش پرت زماني ؟ حفظ حريم ها ؟ و.....

قبول داريم كه انسان ها در حق زيستن با هم برابرند؟ قبول داريم كه اگر نگاه انسان به انسان اول به طرز تفكر و شخصيت اون باشه ، نتيجه اش رشد و توسعه واقعي؟
قبول داريم كه وقتي محدوديت هاي غير منطقي در كار باشه انسان ها حريص تر مي شه ؟ قبول داريم زن و مرد در كنار هم به تكامل مي رسن؟ و...

اگر قبول دارين پس كي بايد اين موضوعات رو تمرين كنيم ؟
كي بايد فكر هاي غلط و قديمي رو جايگزين فكرهاي درست و جديد كنيم؟
كي بايد به زن و مرد اول اول اول به چشم يك انسان نگاه كنيم بعد به چشم ....
پيشرفت كشورهاي مسلمون مالزي ، سنگاپور و تركيه رو ببينيم. پيشرفت يعني زندگي كردن گروه هاي متفاوت با احترام و خوشي كنار هم. هنوز نمي زارن زن و مردمون كنار هم ، دوش به دوش هم تحصيل كنن چه برسه به ....

چشم ها را بايد شست جور ديگر بايد ديد. تصویر
نمایه کاربر
shinobi
جدید
جدید
محل اقامت: tehran
تماس:

پست توسط shinobi »

واقعا نسل ما قربانی چی داره میشه.نسل انقلاب خودش هدف داشت انگیزه داشت مشغول جریانات سیاسی و روز جامعه بود ولی ما...چیزی جلو رومون گذاشتن که نمیدونیم مشغول چی باید باشیم؟ کدوم حزب هدفمند؟کدوم انجمن درست و حسابی؟ جه فعالیت سودمندی؟حتی علم رو هم با این نظام به سخره گرفتیم...حالا همه مشکلات ما حل شده فقط مونده جدایی خواهران و برادران که استغفرا... نکنه همفکری صورت بگیره یا آدما پخته تر شن ...اتفاقا دانشگاه سالمترین محیطیه که دو جنس مخالف میتونن در تعامل باشن...بهتره به فکر چیزای دیگه باشیم. مشکل ما دانشجوها بی انگیزگیه اینکه دیگه نمیدونیم هدف و جایگاه ما توی جامعه چیه...آگاهی یک ملت به دانشگاهشه... شعار قشنگ روز دانشجو:دانشجو میمیرد ذلت نمیپذیرد...زنده باد دانشجو
[FONT=Georgia] [FONT=Comic Sans MS] parisa[/FONT][/FONT]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان