همتراز شدن بهداشت محیط با عمران و مکانیک در رسته آب

در این انجمن اخبار بهداشت محیط در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

همتراز شدن بهداشت محیط با عمران و مکانیک در رسته آب

پست توسط naderloo »

به گزارش موژو به نقل از سایت انجمن علمی بهداشت محیط ایران، دکتر ایزانلو مشاور عالی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشوراز تحقق آرزوی چندین ساله جامعه بهداشت محیط ایران خبر داد

جهت اطلاعات بیشتر به خبر مذکور مراجعه نمایید

خبرهای خوب برای جامعه بهداشت محیط ایران
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
masoomehtorabideh
جدید
جدید
تماس:

Re: همتراز شدن بهداشت محیط با عمران و مکانیک در رسته آب

پست توسط masoomehtorabideh »

naderloo نوشته شده:به گزارش موژو به نقل از سایت انجمن علمی بهداشت محیط ایران، دکتر ایزانلو مشاور عالی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشوراز تحقق آرزوی چندین ساله جامعه بهداشت محیط ایران خبر داد

جهت اطلاعات بیشتر به خبر مذکور مراجعه نمایید

خبرهای خوب برای جامعه بهداشت محیط ایران
بسار خبر خوبی بود.بچه های بهداشت محیط دارن به حقشون میرسن
sistani
جدید
جدید
تماس:

پست توسط sistani »

اشتباه بزرگی است چون دانش اموخته های بهداشت محیط نه در حد بچه های فنی سواد مهندسی دارن نه در حد بچه های شیمی از شیمی اب و فاضلاب می فهمن.بنظرم رشته بهداشت محیط کلا باید حذف شه
karimi_l
جدید
جدید
تماس:

پست توسط karimi_l »

ضمن عرض تبریک وتشکر از همه بزرگوارانی که زحمت این امر خطیر را به عهده گرفتند. با توجه به اینکه رشته ما مهجور بود و با کم توجهی مسئولان و در عین حال پیش کسوتان این رشته مواجه بود(که اگر اینطور نبود، خیلی وقته پیش این رشته جایگاهشو پیدا کرده بود. اما متاسفانه پیش کسوتان رشته ما بسیار بی توجه و کم لطف هستند)، این اتفاق مهم و خیر، جایگاه مناسبی را برای این رشته ایجاد می کند. از طرفی ضعف دانش آموختگان و دانشجویان این رشته در دروسی مثل ریاضیات، کامپیوتر، شیمی و... قابل چشم پوشی نیست. شاید افزودن چند واحد درسی اساسی که پایه رشته های مهندسی هست، در ایجاد سواد و ذهن مهندسی موثر باشه. اکثر دوستان هم تمایلی به یادگیری و رقابت با رشته های دیگه مهندسی نداشته و باعث افت اعتماد به نفس آنها و گوشه گیری آنها می شود. دوستان عزیزم باید برای رشته مان ارزش قائل بشیم و آبرو داری کنیم. دکتر ایزانلو این خبر رو تو همایش تبریز اعلام کردند، جالب بود که در آمفی تئاتر تغییری ایجاد نشد، انگار که دوستان به ارزش این خبر آگاه نبودند یا که باورشان نمی شد!!! ایشان یادآوری درباره تغییر نام رشته هم نمودند، فکر می کنم که خالی از لطف نیست که نان مناسبی هم انتخاب شود که در بین رشته های دیگه شبهه ایجاد نشه. دیگه زمان تغییر فرا رسیده. پس بهتره کمی متحد باشیم و به فکر آینده خود و دیگر دوستان باشیم. بلکه بهداشت محیطیا از این سستی و بی خیالی بیرون بیان.
تصویر
heidary
جدید
جدید
حالت من: Badhal
محل اقامت: heidary1388@gmail.com
تماس:

پست توسط heidary »

خب منم واقعا این اتفاق رو به همه مهندسای بهداشت محیط تبریک میگم و می خوام بگم ما واقعا همینطوریشم چیزی از مهندسی کم نداریم یعنی خداییش ما چی کمتر از بچه های معماری هستیم که اونها میتونن نظام مهندسی بدن و ما نتونیم
به نظر منم کمی باید به درسهای مهندسی مون اضافه بشه مثل خاک و پی و حتی دروسی مثل بتن و فولاد در حد اشنایی فقط چون به هر حال رشته ما در قسمت مهندسیش بیشتر مرتبط با طراحی هستش بد نیست کمی هم با این منابع بخاطر سازه هایی که باهشون در ارتباطیم منظورم همون حوضچه ها و یا خطوط انتقال اشنا بشیم متره هم بسیار کاربردی هستش و اینجوری ما یک مهندس طراح کامل خواهیم داشت که واسه یک حوضچه بتنی محتاج یک مهندس عمران نیست تا واسش لیستوفر و میلگرد و حجم بتن و نوع بتن و ... رو حساب کنه
به امید روزی که رشته تاپ بهداشت محیط به اون جایگاه اصلی خودش برسه که هر کسی ارزوش باشه وارد این رشته منحصر به فرد بشه تصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویر
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط farshid »

باید فارغ از تعصبات عنوان کنم.
همتراز شدن اصلا معنی نمیده - مهندسی مکانیک کجا مهندسی بهداشت محیط کجا؟؟؟؟ اونم در رسته آب

دلیلی نداره که رشته بهداشت محیط همه کاره باشه. مهندسی و طراحی فرایند مقوله های جداگانه است.
رشته بهداشت محیط قبل از مهندسی با بعد از مهندسی چه فرقی کرده که الان همتراز شدن باعث تفاوت بشه
مشکل از ساختار و تعریف رشته در میان رشته های دیگه

بنده تاپیکی تحت عنوان تعریف بهداشت محیط گذاشتم ببینم تعریف ها در چه اندازه ای هست.

تعریف بهداشت محیط
F.ghanbari8@gmail.com

Advanced Oxidation Processes
Electrochemical remediation
Risk assessment
Ethics in publication

heidary
جدید
جدید
محل اقامت: heidary1388@gmail.com
تماس:

پست توسط heidary »

ببینید خب تکلیفمون رو با خودمون که دیگه باید مشخص کنیم
بالاخره قراره چی بشه

هدف چیه از این همه بالا پایین پریدن
من که نمی گم ما مثل بچه های عمران همه وحد های عمران و مکانیک رو پاس کنیم اصلا لزومی نداره
به نظر من با توجه به گستردگی این رشته میشه اونو بطور سربسته همینی که الان هست رو تو کاردانی درس داد در حد همون بهسازی محیط
اما تو کارشناسی و ارشد گرایش گرایش کرد
شاخه و زیر شاخه اش کرد تخصصی ترش کرد که هر کسی برحسب علاق هاش بره به گرایش خودش قبول کنید که الان رشته ما با وجود تسلط کاملمون روی واحد و فرایندها اما به شدت مهجور و ناشناخته است

خب من چون خودم به اب و فاضلاب علاقه دارم فقط در این زمینه اش نظر میدم و به نظر من چه اشکالی داره که ما فقط به اندازه ای که به خودمون مربوطه در مورد سازه های مختلف اطلاعات داشته باشیم به هر حال یه دانشجوی ارشد یا دکترای این رشته باید بتونه مستقل یک واحد رو طراحی کنه!!
الان من توی فوق عمران اب و فاضلاب علاوه بر دروس شبکه جمع اوری و خطوط انتقال آب درسهایی مثل پی در خطوط انتقال هم پاس کردم خب چرا نباید بعضی از دروس مرتبط به هم که لازمه یک مهندس هست رو به بچه ها آموزش داد و در غیر این صورت اگه رشته ما کجا و مهندسی کجا چه لزومی یه وجود چنین دروسی در رشته ما هست ؟!!!
کللن همه دروس مهندسی شو حذف کنن و یک جماعت رو از توهم مهندس بودن در بیارن ...
ارسال پست

بازگشت به “اخبار بهداشت محیط”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان