تبادل نظر در خصوص چهاردهمين همايش ملی بهداشت محيط - یزد

در این انجمن به همایش ها در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

نظر شما در خصوص نحوه برگزاری چهاردهمین همایش ملی بهداشت محیط ایران چیست؟

عالی
2
17%
خوب
5
42%
متوسط
2
17%
ضعیف
3
25%
بد
0
بدون راي

مجموع رای گیری: 12

نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

Re: تبادل نظر در خصوص چهاردهمين همايش ملی بهداشت محيط - یزد

پست توسط naderloo »

سلام، دوستان بالاخره چهاردهمین همایش ملی بهداشت محیط ایران با همه چالش ها و... در یزد برگزار گردید.

به همه دست اندرکاران این همایش خسته نباشید عرض مینماییم و خسته نباشید و آرزوی توفیق روزافزون برای آنها را داریم همچنین از جناب دکتر مختاری درخواست میکنیم که جزئیاتی از همایش برای دوستانی که همچون من در همایش یزد شرکت ننموده اند بازگو نمایند.

سایر دوستانی که در همایش شرکت نموده اند نیز میتوانند نظرات، پیشنهادات، انتقادات و ... خود را در این تاپیک درج نمایند
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
mhimokhtari
جدید
جدید
تماس:

پست توسط mhimokhtari »

با سلام

[JUSTIFY]در فرصت مناسب گزارش کلی همایش را ارائه خواهم کرد. در حال حاضر لینک زیر را به شما پیشنهاد می نمایم:

[CENTER] [/CENTER]
به گزارش روابط عمومي دانشكده بهداشت در يزد، چهاردهمين همايش ملي بهداشت محيط، با تلاوت قرآن كريم توسط قاري محترم كشوري جناب آقاي كريمي نيا و با حضور دكتر كمپل، دكتر مصداقي نيا، مهندس محمدي زاده، مهندس فلاح زاده و ديگر بزرگان و دانشجويان بهداشت محيط در سالن هلال احمر شهر يزد افتتاح گرديد .

همايش با سخنراني دكتر احرامپوش، دبير محترم علمي همايش آغاز گرديد. ايشان در سخنان خود از برگزاري همايش در شهر يزد، ابراز خرسندي نموده و هدف از برگزاري همايش را فراهم آوردن فرصتي براي ارائه نقطه نظرات، تجربيات و دستاوردهاي بهداشت محيط بيان نمودند.

پس از ايشان مهندس فلاح زاده، استاندار محترم يزد، در مورد جايگاه بهداشت محيط در اسلام مطالبي را بيان نمودند.

در ادامه مراسم ،رياست محترم دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي يزد، دكتر سيد جليل ميرمحمدي ، با بيان اينكه اولين مشكل اين استان آلودگي هوا است، افزود: اولويت مصمم در دولت اشتغال زايي است كه باتوليد صنعت صورت مي گيرد و در پي آن مشكلات محيطي ايجاد مي شود كه در وهله اول، مسئوليت چهره هاي علمي است كه بايد راهكارهاي علمي ارائه دهند واين همايش بايد نتيجه عملي داشته باشد.

رياست محترم انجمن علمي بهداشت محيط ايران، دكتر مصداقي نيا با ابلاغ سلام دكتر دستجردي، وزير محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشكي وتشكر از مجلس شوراي اسلامي وبا بيان اينكه وزارت بهداشت در حال حاضر در زمينه بهداشت برنامه مفيد وكاربردي در پيش رودارد گفت : كاربهداشت محيط صرفاً بازرسي هاي بهداشت محيطي نيست، اگرچه مهم است ولي رويكردهاي ديگري هم اهميت دارند . همچنين با اشاره به اينكه اگر وزارت بهداشت تمام وظايفش را به درستي انجام دهد فقط 25 درصد بيماريها كنترل مي شوند . بيان داشتند كه با حمايت وزارت بهداشت از بهداشت محيط مي توان 80-70 در صد بيماريها را كنترل نمود .

وي گفت : استدعاي من اين است كه فكر برنامه مدرن تر وتازه تري براي بهداشت محيط باشيم ورشته جديدي در اين زمينه تعريف كنيم. در پايان با ابراز خرسندي از اينكه سه مجله به زبان انگليسي با موضوعات بهداشت محيطي آماده خواهد شد، متذكر گرديد همايش سال آينده در رشت برگزار خواهد شد .

مهندس محمدي زاده، معاون محترم رئيس جمهور ورياست سازمان حفاظت محيط زيست، بهداشت محيط را عامل سلامتي انسانها دانسته وبر يكپارچگي بهداشت ، ايمني و محيط زيست تاكيد نمودند.

پس از اتمام قسمت اول برنامه هاي افتتاحيه ،مهمانان به سالن پذيرايي رفته و بعد از گذشته چند دقيقه ،برنامه با سخنراني دكتر كمپل ، كارشناس ارشد سازمان جهاني بهداشت، ادامه يافت .[/JUSTIFY]
http://sph.tums.ac.ir/news/detail.asp?newsID=1304

با احترام
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
دکتر مهدی مختاری دبیر اجرایی چهاردهمین همایش ملی بهداشت محیط ایران
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

mhimokhtari نوشته شده:با سلام

[JUSTIFY]در فرصت مناسب گزارش کلی همایش را ارائه خواهم کرد. در حال حاضر لینک زیر را به شما پیشنهاد می نمایم:[/JUSTIFY]http://sph.tums.ac.ir/news/detail.asp?newsID=1304

با احترام
سلام، جناب دکتر مختاری ضمن تشکر منتظر گزارش شما در خصوص محتوای، حواشی و ... هستیم .
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
mhimokhtari
جدید
جدید
تماس:

پست توسط mhimokhtari »

گزارش تصویری خبرگزاری ایرنا از چهاردهمین همایش ملی بهداشت محیط

http://irna.ir/Display.aspx?NID=130642242
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
حالت من: Badhal
تماس:

پست توسط farshid »

با عرض سلام

بنده در همایش نبودم اما سی دی مقالات رو دیدم .نکته ای هست که می خواستم درباره اون توضیح بدم
بنده در زمینه ای درحال مطالعه هستم به مدت زیاد؟؟؟؟؟؟
در همایش مقاله ای دیدم در همین زمینه که به کل اشتباه بود!!!!!!! خیلی تعجب کردم1
اسمهای بزرگی هم در مقاله دیده شد.

میخواستم بگم داوری مقاله با نقد مقاله خیلی متفاوت است. داور(referee) به معنی مرجع است یعنی کسی که در زمینه ای متخصص است و قادر به حکم صادر کردن است. اما منتقد با هر دانایی قادر به انتقاد از کار هست و به نظر شخصی نزدیک است. حالا حرف این است اگر از این اشتباهات در دیگر مقالات هم باشد اون وقت تکلیف چیست؟
چاپ و ارائه این دست مقالات بر عهده کیه؟ نشر اشتباهات از خود اشتباه ..............
به هر حال من در زمینه های دیگه هیچ اطلاعی ندارم؟
اما بر حسب علاقه شخصی اون مقاله رو خوندم البته ممکن است مقالات عیب هایی داشته باشند اما اشتباه در روش کار ، تحلیل آن، .... بسیار سوال برانگیز است.

با تشکر
F.ghanbari8@gmail.com

Advanced Oxidation Processes
Electrochemical remediation
Risk assessment
Ethics in publication

mhimokhtari
جدید
جدید
تماس:

پست توسط mhimokhtari »

دوست عزیز

سلام

انتقاد مطرح شده شما کاملا درست است. متاسفانه سیستم جامعی برای داوری مقالات همایشها در کشور ما وجود ندارد. عدم دسترسی به مقاله کامل برای داوران در مرحله داوری، شاید مهمترین دلیل این مشکل باشد. در کنار این مسئله، فقدان بانک اطلاعاتی جامع مقالات همایشهای داخلی، دور شدن از بحث اخلاق در پژوهش توسط برخی اشخاص، عدم نظارت برخی اساتید بر مقالات چاپ شده توسط دانشجویان، تعجیل در فرستادن مقاله برای همایش و .... میتواند باعث بروز چنین اتفاقات ناخوشایند باشد. همه اینها که گفتم تفاوت ما با دنیای امروز است و فرسنگها فاصله ما با دنیای باصداقت علم امروز. به رتبه بندی برترین دانشگاههای دنیا نگاه کنید. ما کجا هستیم وآنها کجا!! تفاوت ما و آنها در همین هاست. اما باید تلاش کنیم تا روز به روز بهتر شویم.
نمایه کاربر
mmaroosi
جدید
جدید
تماس:

پست توسط mmaroosi »

mhimokhtari نوشته شده:دوست عزیز

سلام

انتقاد مطرح شده شما کاملا درست است. متاسفانه سیستم جامعی برای داوری مقالات همایشها در کشور ما وجود ندارد. عدم دسترسی به مقاله کامل برای داوران در مرحله داوری، شاید مهمترین دلیل این مشکل باشد. در کنار این مسئله، فقدان بانک اطلاعاتی جامع مقالات همایشهای داخلی، دور شدن از بحث اخلاق در پژوهش توسط برخی اشخاص، عدم نظارت برخی اساتید بر مقالات چاپ شده توسط دانشجویان، تعجیل در فرستادن مقاله برای همایش و .... میتواند باعث بروز چنین اتفاقات ناخوشایند باشد. همه اینها که گفتم تفاوت ما با دنیای امروز است و فرسنگها فاصله ما با دنیای باصداقت علم امروز. به رتبه بندی برترین دانشگاههای دنیا نگاه کنید. ما کجا هستیم وآنها کجا!! تفاوت ما و آنها در همین هاست. اما باید تلاش کنیم تا روز به روز بهتر شویم.

سلام دکتر مختاری
به قول مهران مدیری که چه؟؟؟
انتقاد را می پذیرید یا فرافکنی می کنید؟؟؟
اینها که گفتید به عنوان توجیه اشتباه رخ داده به نوعی فرا فکنی است. نقش مدیران علمی و اجرایی همایش چیه اونوقت؟؟؟
آیا با وجود این تفاوت های ما با دنیای امروز نمی توان راهی جست که چنین اشتباهی رخ ندهد؟؟
دانشجوي دكتراي تخصصي مهندسي بهداشت محيط
دانشگاه علوم پزشكي تهران
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط farshid »

mmaroosi نوشته شده:
mhimokhtari نوشته شده:دوست عزیز

سلام

سلام دکتر مختاری
به قول مهران مدیری که چه؟؟؟
انتقاد را می پذیرید یا فرافکنی می کنید؟؟؟
اینها که گفتید به عنوان توجیه اشتباه رخ داده به نوعی فرا فکنی است. نقش مدیران علمی و اجرایی همایش چیه اونوقت؟؟؟
آیا با وجود این تفاوت های ما با دنیای امروز نمی توان راهی جست که چنین اشتباهی رخ ندهد؟؟

سلام آقای ماروسی
بنده نظرم اینه که عملا داوری وجود ندارد، مگر می شود شخصی درباره همه علوم محیطی اطلاع داشته باشد وقتی شخصی به عنوان داور، مقاله هایی درباره مواد زائد ،آلودگی هوا ، انواع روشهای تصفیه فاضلاب و ....را داوری میکند نتیجه اش می شود اون مقاله که گفتم. داوران عزیز حتی زحمت یک مرور در رفرنسهای مقالات هم نمی دهند بارها گفتم مقالات فارسی بی تردید ایراد دارند چون در سیستم مناسبی انتشار نمی یابند. حرف آقای مختاری درست است بحث اخلاق همیشه نادیده گرفته می شود. بنده به شخصه مطمئنم که اگر این مقالات را به اهلش می دادند خیلی از آنها قابلیت ارائه نداشتند. امیدوارم در همایش بعدی از این دست ایرادات نبینیم.(البته بعید می دانم)
با تشکر
F.ghanbari8@gmail.com

Risk assessment
Ethics in publication

نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

farshid نوشته شده:با عرض سلام
سلام آقای ماروسی
بنده نظرم اینه که عملا داوری وجود ندارد، مگر می شود شخصی درباره همه علوم محیطی اطلاع داشته باشد وقتی شخصی به عنوان داور، مقاله هایی درباره مواد زائد ،آلودگی هوا ، انواع روشهای تصفیه فاضلاب و ....را داوری میکند نتیجه اش می شود اون مقاله که گفتم. داوران عزیز حتی زحمت یک مرور در رفرنسهای مقالات هم نمی دهند بارها گفتم مقالات فارسی بی تردید ایراد دارند چون در سیستم مناسبی انتشار نمی یابند. حرف آقای مختاری درست است بحث اخلاق همیشه نادیده گرفته می شود. بنده به شخصه مطمئنم که اگر این مقالات را به اهلش می دادند خیلی از آنها قابلیت ارائه نداشتند. امیدوارم در همایش بعدی از این دست ایرادات نبینیم.(البته بعید می دانم)
با تشکر
سلام، ولی مهندس جان میتوان تا حد زیادی این مشکلات را حل و فصل کرد همانطور که فرمودید همه ساله مقاله هایی در خصوص آب، فاضلاب، مواد زائد، آلودگی هوا، و... در همایش ملی بهداشت محیط ارائه میگردد به نظر من میتوان عالمان هر یک از این موضوعات را دور هم گرد آورد و یا مقاله را برای بررسی برای آنها فرستاد به حمدالله که اینترنت هم راه ها را کوتاه نموده است به سادگی میتوانید نظرات صاحب نظران موضوعات مختلف را در ایران و یا سایر نقاط جهان با ارسال مقاله به آدرس ایشان و... جویا شد.
متاسفانه نگرش جزیره ای که در بین ما ایرانی ها شایع است ما را بسیار محدود میکند.

ولی این راهی هست که باید پیمود، آقا فرشید عزیز خارجی ها!!! نیز همین راه را پیمودند تا به نقطه کنونی رسیده اند که تمامی مقالاتشان قابل استناد است باید نقاط ضعف همایش ها بررسی شود و در همایش های بعدی اصلاح گردد همایش یزد با نقاط مثبتی که داشت میتواند شروع خوبی برای ما بهداشت محیطی ها باشد و حداقل نباید من بعد انتظار همایش ضعیف تری را داشته باشیم

به هر حال باید فعالیتهای مثبت تکرار گردد تا عادت شود و عادت هاست که فرهنگ را میسازد

امیدوارم روزی برسد که مقالهای ایرانی نیز معتبر و قابل استناد باشند

با تشکر
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
mhimokhtari
جدید
جدید
تماس:

پست توسط mhimokhtari »

جناب ماروسی

ضمن تشکر و قدردانی از حضور شما در همایش و همچنین ابراز لطف شما!!

آنچه گفتم فرافکنی نبود بلکه عین واقعیت بود. برای اولین بار (تاکید می کنم برای اولین بار) قبل از ارسال مقالات، فرمی برای داوران ارسال و از آنها خواسته شد لاین تحقیقاتی خود را دقیقاً مشخص کنند. سپس هر مقاله برای سه نفر داور برجسته مرتبط با بحث (تاکید میکنم مرتبط با بحث) فرستاده شده و در نهایت نظر مجموع آنها در یک کمیته ای جمع بندی شده و مقالات نهایی انتخاب شده اند.

چگونه انتظار دارید که دبیر علمی یا اجرایی بتواند اشتباه، سهل انگاری، دزدی علمی یا هر چیزی که شما اسمش میگذارید را که توسط سه استاد برجسته بهداشت محیط شناسایی نشده را در میان 700 مقاله شناسایی کند؟ در خلوت محاسبه ای با خودتان انجام دهید تا متوجه شوید که اشتباه از مسئولان برگزاری نیست (البته همانطور که بالا ذکر کردم برای این مشکل پیش آمده دلایل مختلفی وجود دارد که شاید مهمترین آن در اختیار نداشتن کل مقاله توسط داور بوده است). ما تنها کاری که میتوانستیم انجام دهیم شناسایی مقالات تکراری بود که توسط نرم افزاری این امر محقق و نزدیک به 8 درصد مقالات قبل از رفتن به داوری حذف شد.

احتمالا شما هم به کیفیت بالای مقالات این همایش نسبت به همایشهای گذشته ( و نه نسبت به یک همایش ایده ال) اذعان دارید؟ اگر چنین است لااقل کمی هم نیمه پر لیوان را نگاه کنید. لااقل کمی هم انصاف را رعایت کنید. چقدر دلنشین بود که آن همه حسن و ویژگی که در همایش دیدید و حضورا به من منعکس کردید را در یک خط بیان میکردید و سپس شمشیرتان را از رو می بستید!!! اینکه همیشه تخطئه کنیم راه برون رفت نیست. راه برون رفت از این دنیای وارونه، اتحاد و همدلی و نقد منصفانه است دوست گرامی!
fateme68
جدید
جدید
تماس:

پست توسط fateme68 »

با سلام

با عرض پوزش از بزرگان بحث

موضوع جالبی مطرح شده ولی چرا همایش 14 زیر سوال می برید!
همایش های قبلی خیلی وضع بدتری داشتند.
من که اطلاع ندارم مشکل این مقاله عجیب چی بوده!
ولی کلا تا جایی که من اطلاع دارم باید برای پذیرفته شدن مقاله اصول نگارشی خواسته شده از سوی همایش رعایت شود.
و در خود همایش داوران باید در مورد متد،نتایج و...مقاله رو به چالش بکشند!
تا جایی که من دیدم، توی ایران اینطوره!
و اگه این مقاله Oral بود به احتمال زیاد مورد نقد قرار گرفته !
و با اطلاعات من مقاله ای که ارایه می شود در هر همایشی تا زمانی که در ژورنال تخصصی به چاپ نرسد، قابلیت استناد ندارد!
در کشور های دیگر هم صادق است، چون فقط یک نوع همایش هست که می توان مقالاتش به عنوان رفرنس استفاده کرد که اسم نوع همایش در حال حاضر خاطرم نیست!!!
ولی مطمئن باشد همایش 15 عالی خواهد بود!
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط farshid »

دوستان عزیز

متاسفانه هنوز که هنوزه تعریف نقد اشتباه برداشت می شود. در نقد حتما باید نکات منفی را دید
در نقد از روش سلبی استفاده می شود. نکات مثبت را گفتن که نقد نیست تعریف و تمجید است.
باز اشاره می کنم من فقط این مقاله را مطالعه کردم، و به اشتباهش پی بردم. بقیه مقالات را نمی دونم.
اما یک نکته جالب، دیروز مقالات همایش محیط زیست در دانشگاه تهران به دستم رسید باز گلی به جمال همایش بهداشت محیط.
بنده با آقای ندرلو موافقم باید راه را پیمود.
اگر از بنده خرده می گیرید که مدام به خارجی ها!!! ارجاع می دهم فقط به این دلیل است که اونا بیشتر می دونند و بشتر کار می کنند همین.
در آخر می خواستم بگم در داخل، بچه های شیمی کاربردی در زمینه محیط زیست به مراتب قوی تر از ما کار می کنند.
خدا آقای دکتر دانشور را رحمت کند. (اینم از داخلی ها)
F.ghanbari8@gmail.com

Risk assessment
Ethics in publication

نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

[JUSTIFY]دکتر مختاری دبیر همایش ملی بهداشت محیط ایران در یزد به درخواستموژ شرح مختصری از همایش مذکور به شرح ذیل ارسال نموده است:[/JUSTIFY]
جهت مطاله گزارش چهاردهمین
همایش ملی بهداشت محیط ایران در یزد

به لینک در همایش بهداشت محیط در یزد چه گذشت مراجعه کنید
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
nad
آماتور
آماتور

پست توسط nad »

naderloo نوشته شده:
mhimokhtari نوشته شده:با سلام

[JUSTIFY]در فرصت مناسب گزارش کلی همایش را ارائه خواهم کرد. در حال حاضر لینک زیر را به شما پیشنهاد می نمایم:[/JUSTIFY]http://sph.tums.ac.ir/news/detail.asp?newsID=1304

با احترام
سلام، جناب دکتر مختاری ضمن تشکر منتظر گزارش شما در خصوص محتوای، حواشی و ... هستیم .
سلام ببخشید من تقریبا هر روز به سایت میام و منتظر گزارش کاملی از حواشی و ناگفته های همایش هستم که دکتر مختاری قولش رو داده بودند

البته سوالاتی در برخی از موارد برایم پیش آمده ولی منتظرم اول گزارش کامل را به همراه دردل های دکتر مختاری بشنوم و ببینم که پاسخ سوالاتم را میگیرم یا نه
mhimokhtari
جدید
جدید
تماس:

پست توسط mhimokhtari »

دوست گرامی
با سلام
گزارش همایش نزدیک به 2 ماه است که در سایت قرار گرفته است که شما می توانید از این لینک مشاهده فرمایید

گزارش همایش یزد

موفق باشید
ارسال پست

بازگشت به “همایش ها”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان