به جای ماهی ، سيب درون تنگ بگذاريد

در این انجمن به متفرقه در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

به جای ماهی ، سيب درون تنگ بگذاريد

پست توسط naderloo »

[JUSTIFY]سلام
وقتی به مطلبی که ذیلا تشریح شده است برخوردم ترجیح دادم که تجربه امسال خودم را در این خصوص در ذیل این مطلب درج کنم شاید که مفید باشد برای دوستان:
((به جای ماهی ، سيب درون تنگ بگذاريد)) اين حرف راكسانی می زنند كه مخالف مرگ بيش از ۷ ميليون ماهی قرمزی هستند كه قرار استدر آخرين روزهای اسفند ماه 1389 امسال به مسلخ نوروزی شان بروند؛ ما هی هايي كهتنها برای چند روز قرار است نقشی كوتاه بر سرنوشت هفت سين ايرانی بازی كنندو بعد ... ديگر هيچ . قطعا ما نميخواهيم ماهى قرمز را اسير تنگ هاى بلوريني كنيم تا همزمان بارشد سبزه هاى سفره هايمان و بارورى زمين هر روز او را به مرگ نزديك و نزديكتر كنيم.ماهى هاى قرمز كه براى ايام عيد پرورش پيدا مى كنند درحوضچه ها و استخرهاى غيراستاندارد و آب هاى آلوده رشد پيدا كرده و به علتهمين آب هاى آلوده مى توانند عامل انتقال بيمارى سل جلدى باشند.ماهى هاىسرخ و كوچك در مسير رسيدن به ميدان مادر (محل توزيع ماهى هاى قرمز) به علت حمل نادرست نخستين سكته قلبى را تجربه مى كنند، دومين سكته حين پرتاب وتقسيم بندى از منبع اصلى به سطل هاى آب تجربه مى شود و سومين سكته زمانىاست كه شما با ذوق و خنده نخستين تلنگر را به تنگ آب مى زنيد. صدا موج برمىدارد و هجوم مى برد تا قلب كوچك ماهى براى هميشه بايستد. ماهى به پهلو مىشود، روى آب مى آيد و مرگ را ميان سفره مقدس هفت سين كه همه عناصرش ريشه درتولد و بارورى دارد به تصوير مى كشد.سفره هفت سين ايران باستان از هزاران سال پيش تاكنون هرگز هيچ عنصرى را در دل خود نداشته كه بخواهد شاهد مرگ باشد.هر سال ايام عيد ۵ ميليون قطعه ماهى مى ميرند.

و اما تجربه من:

امسال عید تصمیم گرفتم که ماهی قرمزی که میخرم امکانات لازم برای زندگی شان را هم فراهم کنم لذا رفتم به اکواریم فروشی و در خواست کردم که یک تنگ و چند ماهی قرمز را به همراه یک پمپ هوا بگیرم ولی زمانیکه به خانه رسیدم و تنگ ، ماهیها و پمپ هوا را در جای خود قرار دادم دیدم که اینطور نیمشود نیاز به امکانات بشتری دارم مثل سنگ هوا، و تنگ بزرگتر و ...

دوباره به اکواریم فروشی مراجعه کردم و یک اکواریم کوچک به همراه ملحقات لازم گرفتم چشتون روز بد نبیند قیمتش شد حدود 1000000 ریال

خواستم عرض کنم که برای ایجاد ساختار مناسب برای این تغییر این فرهنگ نیاز به سرمایه گذاری حداقلی در این خصوص داریم و تنها با داد زدن که ای وا ویلا و ... کاری از پیش نمیبریم[/JUSTIFY]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Semrush [Bot] و 0 مهمان