مطالعه گروهی ارشد بهداشت محیط 93 درس آلودگی هوا

در این انجمن به کارشناسی ارشد در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

نمایه کاربر
majid8890
ارشد
ارشد
حالت من: Relax
محل اقامت: تهران(البته اهل تربت حیدریه هستم ها)
تماس:

مطالعه گروهی ارشد بهداشت محیط 93 درس آلودگی هوا

پست توسط majid8890 »

با سلام از تمامی عزیزان با اجازه مهندس نادرلو دعوت میکنم البته خواهش میکنم روزی یک نکته نفری در مبحث های مختلف دروس ارشد بهداشت محیط( در این پست اختصاصا در مبحث آلودگی هوا) از نکته هایی که به نظر خودتون مهم میاد را ذکر کنند فکر میکنم این کار خیلی به خودتون هم کمک خواهد کرد چون دیدگاه ها مختلفه و شاید کتابی که شما یا من میخونیم رفرنس های متفاوتی باشه پس نکته های بیشتری یاد خواهیم گرفت.
زیاد سخت نیست هر نکته ای که به نظرتون مهم میاد....تصویر
نمایه کاربر
majid8890
ارشد
ارشد
تماس:

Re: مطالعه گروهی ارشد بهداشت محیط 93 درس آلودگی هوا

پست توسط majid8890 »

روش اصلی حذف PANدر اتمسفر تخریب حرارتی می باشد
نمایه کاربر
majid8890
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط majid8890 »

یکی از کاربردهای کاتالیزور پنتا اکسید وانادیم ، اکسایش کاتالیزوری SO2 و تبدیل آن به SO3 برای تولید اسید سولفوریک و سولفونیک است.
نمایه کاربر
majid8890
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط majid8890 »

بیشترین نشر زیستی مشتقات گوگرد = دی متیل سولفید
نمایه کاربر
majid8890
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط majid8890 »

کدامیک از آلاینده های هوا از گیاهان به ویژه اکالیپتوس و صنوبر به اتمسفر منتشر می گردد؟
الف) آمونیاک
ب)ترکیبات آلی فرار
ج)سولفاید هیدروژن
د)ترکیبات سیانید الی

گزینه ب - ترکیبات آلی فرار
نمایه کاربر
majid8890
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط majid8890 »

[FONT=Book Antiqua]تناکس در تهیه نمونه های محیط کار مورد استفاده قرار گرفته ولی[/FONT]
[FONT=Book Antiqua]عمده ترین استفاده ی آن در نمونه برداری از ترکیبات آلی فرار در هوای [/FONT]
[FONT=Book Antiqua]شهرها است. جزء مواد جاذب سطحي : Common sorbent materials [/FONT]
[FONT=Book Antiqua]است .[/FONT]
[CENTER][FONT=Book Antiqua]تصویر[/FONT][/CENTER]
نمایه کاربر
majid8890
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط majid8890 »

[CENTER] [/CENTER]
[CENTER]تصویر [/CENTER]
[RIGHT] نام معاهده : كنوانسيون وين [/RIGHT]
[RIGHT]تاريخ انعقاد : 22 مارس 1985[/RIGHT]
[RIGHT] تاريخ عضويت ايران : 3 اكتبر 1990 [/RIGHT]
[RIGHT]محل انعقاد : وين ـ اتريش [/RIGHT]
[JUSTIFY]كنوانسيون وين در سال 1985 براي حفاظت از لايه ازن توسط سازمان ملل متحد و ديگر كشورهاي جهان تدوين گرديد. اين كنوانسيون را 28 كشور امضا كردند. اگرچه اين كنوانسيون به طور عمده توسط كشورهاي پيشرفته به امضا رسيد و در برگيرنده هيچ اقدام كنترلي بين‌المللي نبود با اين همه يك نقطه عطف به شمار مي‌رود. در حقيقت اين كنوانسيون نخستين موافقتنامه بين‌المللي براي ايجاد زمينه همكاري‌هاي علمي و فني در جهت حفاظت از لايه ازن مي‌باشد. اين كنوانسيون زمينه تشكيل دومين ساختار حقوقي بين‌المللي براي اقدامات حفاظتي از لايه ازن ( مونترال ) را به وجود آورد. [/JUSTIFY]
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
حالت من: Badhal
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط farshid »

اندیس AQI برای SO2 براساس کدام گروه از افراد تعیین می شود

الف) بچه ها و افراد مبتلا به آسم

ب) بیماران قلبی

ج) افراد مبتلا به آسم

د) بچه ها و بیماران قلبی
F.ghanbari8@gmail.com

Advanced Oxidation Processes
Electrochemical remediation
Risk assessment
Ethics in publication

نمایه کاربر
majid8890
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط majid8890 »

[CENTER]آلاینده با منشاء بیولوژیکی ؟مهندسی بهداشت محیط - کارشناسی ارشد 83 [/CENTER]

[CENTER]NH[SUB]3[/SUB][/CENTER]
[CENTER] نام های دیگر : Hydrogen nitride -Trihydrogen nitride-Nitro-Sil[/CENTER]
[CENTER]تصویر تصویر[/CENTER]
[CENTER] [/CENTER]
[CENTER]آمونیاک مهم‌ترین ترکیب هیدروژنهٔ ازت است و در طبیعت از تجزیهٔ مواد آلی ازت دار بدست می‌آید.[/CENTER]
[CENTER]آمونیاک گازی است بی رنگ، با مزهٔ فوق العاده تند و زننده که اشک‌آور و خفه کننده است. گاز آمونیاک از هوا سبک تر بوده و به سهولت به مایع تبدیل می‌شود.[/CENTER]
نمایه کاربر
majid8890
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط majid8890 »

[CENTER]تصویر[/CENTER]
نمایه کاربر
majid8890
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط majid8890 »

[JUSTIFY]پروتکل کیوتو پروتکلی برای "کنوانسیون چارچوب تغییر آب و هوای سازمان ملل" (UNFCCC) مصوب سال 1992 با هدف کاهش گازهای گلخانه‌ای عامل تغییر آب و هوای کره زمین است.
[/JUSTIFY]
[JUSTIFY] کنوانسیون چارچوب تغییر آب و هوای سازمان ملل در سال 1992 قدم بزرگی در پرداختن به مسئله گرمایش جهانی بود.[/JUSTIFY]
[JUSTIFY] با افزایش مداوم میزان ورود گازهای گلخانه‌ای (GHG)به طور فزاینده‌ای روشن شد که تنها تعهد محکم و الزام‌آور کشورهای توسعه‌یافته برای کاهش ورود این گازها به جو می‌تواند پیام قدرتمندی به شرکت‌ها، جوامع و افراد بفرستد تا به مقابله با پدیده تغییر آب و هوا برخیزند. بنابراین مذاکراتی بر روی ایجاد پروتکلی الحاقی به این پیمان اغاز شد.[/JUSTIFY]
نمایه کاربر
majid8890
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط majid8890 »

اکسیدهای نیتروژن موجود درهوا عبارتند از: NO ،N2O5 ،N2O4 ،N2O3 ،NO3 ، N2O و NO2 در اثر احتراق ذغال سنگ یا نفت NOX تولید می گردد.[JUSTIFY] NOX موجود درسوخت ها برحسب ترکیب های نیتروژن در سوخت و NOX حرارتی تولید شده در اثر اکسایش N2 در هوا در دمای بالا تولید می شود، در گازهای خروجی با دمای بالا، بخش اعظم NOX به صورت NO وجود دارد. [/JUSTIFY]
[JUSTIFY]NO به سرعت به هنگام آزاد شدن درهوا اکسایش می یابد. [/JUSTIFY]
[JUSTIFY]هنگامی که اکسیدهای نیتروژن و هیدروکربن ها مخلوط شوند، در معرض تشعشعات فرابنفش نور خورشید قرار می گیرند و در یک واکنش فتوشیمیایی پیچیده شرکت کرده، اکسیدهای فتوشیمیایی(OX) را تولید می کنند.[/JUSTIFY]
[JUSTIFY] در حضور آب موجود در هوا 2 NO تبدیل به HNO می شود.[/JUSTIFY]
[JUSTIFY]همچنین توده ای از نیترات، تولید شد ه و یا NO2 با نمک های فلزی NO برای ایجاد ذرات نیترات وارد واکنش می شوند .[/JUSTIFY]
[JUSTIFY]منابع مولدNOX شامل دیگهای بخار ذغال سنگ و نفت، کوره های احتراق متفاوت و تجهیزات آ نها، موتور اتومبیلها، کشتی ها، هواپیماها و سیستم های گرمایش با استفاده از سوخت های حیوانی می باشد . بنابراین محدودة بسیار وسیعی از تجهیزات و ادوات مورد استفاده در فر آیند احتراق را شامل می شود. همچنین منابع خاصی از قبیل تجهیزات تولید اسید نیتریک و ترکیب های آن از قبیل نیترات سلولز و نیتروبنزن (Nitrobenzene) فرآیندهای مرتبط با رنگ ها، و تمیز کردن فلزات نیز جزء منابع مولد NOX محسوب می شوند.[/JUSTIFY]
نمایه کاربر
majid8890
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط majid8890 »

لایه بیوسفر درجه حرارت هوای ازاد معمولا با افزایش ارتفاع کاهش می یابد.این میزان تغییر درجه حرارت را اصطلاحا میزان افت(Lapserate) می نامند.اگر فرض شود که جزء کوچکی از هوا در حین صعود هیچ گونه تبادل حرارتی با محیط اطراف نداشته باشد (بدون افزایش یا کاهش)در این صورت شیب حرارتی را اصطلاحا بی درو(Adiabatic) می نامند .تحت شرایط ادیاباتیک حدودا به ازای هر 100 متر افزایش ارتفاع یک درجه سانتی گراد در شرایط خشک و 6/. درجه سانتی گراد در شرایط مرطوب درجه حرارت کاهش می یابد.[JUSTIFY] [/JUSTIFY]
[JUSTIFY]وقتی میزان انحراف ازاد افزون بر میزان انحراف ادیاباتیک باشد شرایط را فوق بی درو(Super Adiabatic) می نامند که اتمسفر در این وضع به شدت ناپایدار است و زمانی که میزان انحراف ازاد کمتر از انحراف ادیاباتیک باشد شرایط را کمتر از بی درو(Subadiabatic) گویند که اتمسفر در این موقعیت پایدار است.همچنین اگر درجه حرارت هوا در سرتاسر یک لایه اتمسفر ثابت باشد میزان انحراف صفر است که این وضع را همدمایی(Isothermal) می نامند و اتمسفر در این شرایط نیز پایدار است.در چنین شرایطی هوا هیچ گونه تغییر و یا حرکت درهمی در جهت عمودی از خود نشان نمی دهد و هوای الوده در سطح زمین باقی خواهد ماند.[/JUSTIFY]
نمایه کاربر
majid8890
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط majid8890 »

نقش canister در خودرو : جذب بخارات سوخت ناشی از باک و کاربراتور
نمایه کاربر
majid8890
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط majid8890 »

اوزون تروپوسفری که گاهی آن را ((اوزون بد)) هم می نامند . یک آلاینده ی انسانی است که در نتیجه عملکرد موتور های درونسوز با سوختن بنزین و نیروگاهها با سوختن ذغال سنگ تشکیل می شود . اگزوز خودروها و آلاینده های صنعتی موجب گسترش گازهای NOx ( نیتروژن مونوکسید و نیتروژن دی اکسید) و همچنین ترکیبهای آلی فرار (VOC ) می شوند.

NOx و VOC با انجام واکنش شیمیایی با اکسیژن درطی یک روزآفتابی و خشک – که معمولاً اواسط تابستان یااوایل پاییز است- موجب تشکیل اوزون تروپوسفری می شوند. این اتفاق در بعدازظهرها به اوج خود می رسد و در اوایل غروب و ابتدا ی شب کمتر دیده شده است.

[CENTER]تصویر[/CENTER]
[CENTER] [/CENTER]
[RIGHT]مطابق شکل تولید اوزون تروپوسفری از آلاینده های NOx : نور خورشید با شکستن مولکول های نیتروژن دی اکسید ، اتمهای O را پدید می آورند که آنها نیز به نوبه خود با حمله به مولکول های O2 موجود در محیط تروپوسفرمولکول های O3 را ایجاد می کنند . از طرفی مولکول نیتروژن مونو اکسید می تواند با اوزون واکنش دهند تا دوباره NO2 تشکیل شده و این چرخه ادامه یابد.[/RIGHT]
ارسال پست

بازگشت به “کارشناسی ارشد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان